• Verified apartments

  We personally inspect the apartment before your stay to make sure it matches the pictures.

 • Refund policy

  Cancel up to 7 days before arrival for 70% refund.

 • Personal support

  Our dedicated team is here to help you during your stay.

 • Discounts

  Get up to 25% for longer stays.

Hana Š.
Na poslední chvíli nám byla zrušena rezervace v jiné části Phy a tento byt byl nabídnut jako alternativa. PD pohotově situaci vyřešili a toho si cením. Malé mínus, že jsme místo 10 minut museli dojíždět 35 až 45 minut na školení, ale zvládli jsme to. Byt je malý, ale postačí. Jsou zde vidět klasické známky užívání (rozbitý dávkovač na mýdlo, sem tam obouchané rohy stěn, některé nádobí trochu ušmudlané, pod postelí jsme našli krabičku cigaret po zřejmě předešlých hostech). Nic z toho nám ale pobyt nezkazilo. Byt je v příjemné lokalitě blízko centra a kousek od Anděla. Petřín máte za rohem, vidíte na Pražský hrad anebo Žižkovskou věž a Vltavu. Hned vedle je moc příjemná Kočičí kavárna, kde si můžete dát trochu drahou kávu, ale také se pomazlit se spoustou kočiček. Je to pěkný zážitek. Vše potřebné ke krátkému pobytu v Praze v bytě najdete, vybavení je více než dostačující. Byli jsme spokojení a byt doporučujeme dále. Děkujeme.
Ben T.
The apartment was very nice and worth the price. the only issue I had was that some of the window blinds are broken. other than that had a wonderful stay.
Michael D.
Excellent place to spend time in Prague 👍 Highly recommend if you’re traveling for work or pleasure. Clean, spacious, quiet and close to every destination.
 • Furnished apartments

  Our apartments are comfortably equipped and provide you with all the necessities for both short and long-term stays.

 • Attention during your stay

  During your stay we will be happy to take care of cleaning, arrange a change of bed linen or give you advice on how to enjoy Prague like a local.

 • Access to guest portal

  In our guest portal, you will find useful information about the apartment, Prague highlights, and the option to message us at any time.